View Single Post
  #14  
Vechi 17.05.2021, 14:51:02
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.970
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut Vezi mesajul
Nu te îngrijora prea tare, că-s foarte mulți care nu se vaccinează
Până acum s-au vaccinat 2.578.713 conform unei știri, deci 3-5 milioane de români se vaccinează până în septembrie.

Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut Vezi mesajul
Iar din cei vaccinați mulți sînt sceptici în a le face asta și copiilor lor.
Acum sunt sceptici, gradul de conformism e mare când apar sancțiuni, dacă ne-ar pune să plătim sute de lei pe vaccin că vaccinul costă și noi am întârziat ca o sancțiune și altfel nu am mai putea intra nici în magazin sau benzinărie pt aprovizionare, cine știe.


Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut Vezi mesajul
Școlile au echipament pentru a preda online. La fiică-mea în clasă dacă un singur copil nu e prezent, face live pe net.
Să-ți trăiască, școala online riscă să crească gradul de analfabetism funcțional, a fost o emisiune pe protv.


Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut Vezi mesajul
Plus că ar trebui mofificată constituția apropo de drepturile noastre la educație, dreptul la a fi stăpîni pe propriul corp.
Sau vine o decizie de interpretare a CCR în care se spune că legea X are rațiuni sanitare nu contravine principiul autonomiei corporale.

Până acum pe același prinicpiu se vaccina forțat, niciun avocat al poporului nu a fost sesizat de vreun părinte, sau nu a ridicat sesizarea la CCR.

Pe termen mediu se urmărește consimțământ prezumat la donarea de organe pe model francez, ajungi în moarte clinică fără să fi semnat la notar o declarație că nu vrei să donezi și ai organe viabile transplantului, medicii pot face transplant.

Va trebui vigilență maximă.

Principiul corpul meu alegerea mea - se folosește doar la avort, că și așa susține planurile păpușarilor la reducerea populației pe motiv de încălzism, și la a dezvolta adicții ca statul să scape mai repede de populație.


Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut Vezi mesajul
Acește așa-zise legi și ordonanțe nu-s constituționale, deci nici amenzile nu-s tocmai legale.
Până să intervină o decizie de neconstituționalitate trec luni, știu un caz cu un tânăr care a greșit data în declarația pe proprie răspundere, a luat amendă 20 de mil anu trecut când Orban a băgat cele mai mari amenzi din Europa, a plătit 10 și se judecă încă în Contencios Administrativ să i se anuleze, și e o acțiune în contencios, nu la CCR.


Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut Vezi mesajul
Decăderea din drepturi nu au cum să o facă, sînt prea mulți copii în situația asta, nu au unde să-i ducă și cine să-i îngrijească.
Adopții internaționale relaxate, cum era și fata Sorina de prin Oltenia care a ajuns în SUA, Asistenți Maternali cărora li se încredințează în grijă copii care nu-s ai lor, spații de refugiu pentru mame bătute etc

Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut Vezi mesajul
Pot încerca eventual să dea exemple cu cîțiva pentru a speria părinții, dar numai să aibă curajul ăsta.
Corect aici cred că se tem de o reacție cum a fost la Bodnariu.

Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut Vezi mesajul
Dacă mă cheamă comisia le spun că sînt de acord să fac vaccinul dacă îmi dau în scris că se fac responsabili pentru orice efect advers este scris cu litere mici pe sticluță. Să vezi atunci cine o să semneze.
Just și părerea mea controale de sănătate la ficat, sânge, în caz de ceva ai dovada evoluției sănătății.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 17.05.2021 at 14:54:59.
Reply With Quote