View Single Post
  #27  
Vechi 19.05.2021, 11:56:14
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Penticostalul Traditional Vezi mesajul
Dar medicina cum să avanseze, cum sa se cunoască efectele pe termen lung dacă eu nu ma vaccinez?
Medicina alopată este varianta cîh a medicinii. Pentru mine, orice înseamnă pastile și injecții și prafuri nu ar trebui să existe. Nu-s nici cu homeopatia.

Pentru mine medicina adevărată este cea tradițională care e perfect naturală (nu naturistă).

Citat:
Trebuie sa se vaccineze cineva. Fie eu fie tu. Tu nu vrei. Dacă nu vreau nici eu nu vom avea un vaccin bun niciodata.
Tocmai, că nu trebuie. Vaccinul nu este o necesitate.

Dacă cei mai experți dintre imunologi susțin că este o greșeală să facem acest experiment la scară globală, de ce firmele și politicienii lumii caută cu dinadinsul ”soluția” NON-naturală a problemei?

Citat:
Eu vreau ca omenirea sa aiba vaccin. Sunt mai pregatit de moarte decat multi oameni din jurul meu. Daca mor, merg sa ma intalnesc cu Hristos. Ce sa fac? Sa astept sa se vaccineze ateii si satanistii si sa mearga in Iad? Eu le zic celor din jur ca sunt crestin. Daca acum nu ma vaccinez de groaza mort›ii ce mesaj crestin transmit? Daca trebuie sa se faca teste pentru a se cunoaste efectele pe termen lung, mi se pare strigător la cer ca eu, crestin, sa ma dau dupa cires si sa-i imping pe necrestini la inaintare. N-am putut să fac asa ceva. Asa ca m-am dus si m-am vaccinat.
Este o problemă clasică de discernămînt. Care după cum văd nu ține nici de IQ, nici de pregătire, nici de religie...

Citat:
Încă n-am murit. N-am avut nici efecte adverse.
Mi-e teamă că va veni o vreme cînd nu vor fi destui oameni care să poată să-i îngroape pe cei care vor muri brusc și în masă din cauze... necunoscute.

Citat:
Am riscat s™i am câstigat, se pare ca avem sanse fifty-fifty să murim de Covid
Nu cred că putem măsura aceste șanse.

Eu unul de la început am umblat pe afară, la soare și în aglomerație. Cu copiii am fost la aer și la soare aproape zilnic cînd lumea stătea închisă înăuntru. Mulți vecini de asemenea.

Dacă ar fi într-adevăr o pandemie, s-ar vedea clar și nu ar trebui să i se facă reclamă peste tot. Și se se umfle cifrele de îmbolnăviți sau decedați de Covid și să umble ambulanțele [de multe ori goale] cu sirena la maxim zi și noapte ca să ne bage în sperieți. Zic și eu...
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote