View Single Post
  #2  
Vechi 12.01.2018, 00:39:33
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.987
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Lumi27 Vezi mesajul
Bună ziua! Vin cu o rugăminte la dvs, de data aceasta in numele unei femei de 63 de ani. Mai jos aveti mesajul dansei. Eu nu cunosc cazul indeaproape, o cunostinta care a mai ajutat-o cu mancare ii cunoaste mai bine situatia.

"Bună ziua! Mă numesc Geta, am 63 de ani, București si sunt pensionară. Am pensie de urmaș de 520 lei E singurul meu venit din care plătesc utilitatile si medicamentele. Eu locuiesc cu chirile la icral.

Fiind bolnavă nu am avut un serviciu stabil. Am lucrat ca bonă, am ingrijit bătrâni, am făcut curat, piață pentru altii, Atât cât sănătatea mi-a permis. Neavând bani de ajuns am rămas cu chiria in urma nu am mai reușit sa plătesc.

Casa in care locuiesc este cu 2 camere iar chiria este de 90 lei pe lună.
Cu mine locuiesc si băieții mei, cel mare nu lucrează, este căsătorit si au o fetiță. Fiul si nora locuiesc cu mine in aceeași camera. Focul il facem la un godin pe lemne.

Fiul cel mic lucrează, este căsătorit, au si ei un copil. Sotia lui nu lucrează. Toți mâncam separat. Cel mic plătește cu mine la utilitatile. Eu plătesc utilitatile si pentru fiul cel mare, nu il pot da afară din cauza bebelușului.

Cu hrana mă mai ajută cel mic cu câte o farfurie de ciorbă sau ce gătește sotia lui. Am încercat să mă împrumut la C.A.R, nu am reușit deoarece îmi trebuie girant. Eu nu am pe nimeni care să mă poată ajuta.

Vă rog ajutați-ma cu o îndrumare, un sfat, unde si cui as putea să mă adresez să nu fiu dată afară din casă.

Acesta este numărul meu de telefon: 0764487270.

Cu stimă Geta!"
1-In primul rand, Lumi27, spune-ne ce ai facut tu pentru stimata Geta.Sunt foarte curios.
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote