View Single Post
  #350  
Vechi 09.03.2020, 19:38:22
Jhoanna Jhoanna is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 09.03.2020
Mesaje: 3
Implicit

Cu dilema asta vin pe forum- cat de des se impartaseste un bebelus?
Este ok sa vina la biserica?

Este alaptat la cerere, deci se hraneste la intervale neregulate. Poate sa imi doarma 4-5 ore, poate sa vrea lapte peste jumatate de ora- nu pot sti niciodata ce o sa faca.

Este dificil cu el in biserica- nu am unde sa stau jos macar... cu carutul nu am acces facil deloc- cea mai apropiata biserica are trepte inalte si nici o rampa. Nu vreau sa ma ajute sa il urc treptele cersetorii, pt ca sunt nespalati, nu vreau sa ii atinga carutul...
plus.... nu e loc de infasat, grup sanitar...

Si cand se canta mai tare se trezeste, incepe sa planga si mai ies afara sa dau cateva ture cu el... odata trezit sta numai in brate, si are vreo 8 kg deja, imi rupe mainile atata timp in picioare, leganandu-l, cu stres ca plange iar... numai la slujba nu imi sta mie gandul, si il chinui si pe el. Cateodata face si colici de stres, numai eu stiu cum il impac... Ma duc tarziu... pe la vreo 10- 10 30, mai devreme sa vin pur si simplu ar insemna sa il infometez si sa il tin neschimbat...

Acum mai e si nebunia asta cu Coronavirusul, stau ca pe maracini cu el in biserica...
atat de important e sa il impartasesc saptamanal? si imi mai pun o problema -vinul... nu mi se pare ok dat asa des unui sugar...

idei, pareri...
Reply With Quote