View Single Post
  #8  
Vechi 18.04.2011, 17:50:53
macsim
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de Kildare Vezi mesajul
Nu imi vine sa cred ce am citit!!! Adica in mintea voastra sexul consensual intre doua persoane adulte este pe acelasi nivel cu violul unui copil? Asta din partea unor oameni care traiesc cu impresia de moralitate absoluta data de zeul lor.
Recunosc ca la inceput m-am enervat foarte tare pe logica voastra si pe gandirea tip inchizitie, dar mi-am dat seama ca e inutil. Este pur si simplu trist ca in ziua de azi mai exista oameni care gandesc atat de eronat.

Uite un mod de gandire eronat. Pot spune chiar, scarbos de eronat, dureros de eronat si cum mai vrei tu de eronat: http://antimedia.info/?p=1750&lang=ro

Nu am nici o idee daca acest articol este adevarat sau nu. Imi doresc cu toata fiinta mea sa nu fie. DAR ... sunt idei, nu-i asa? Macar celui care a redactat o asemenea stire i-a trecut prin cap o asa enormitate!

Si uita-te la argumentele aduse ... Nu-i asa ca par normale si firesti intr-o lume in care fiecare are dreptul sa se exprime cum vrea?

Problema este, din punctul meu de vedere, urmatoarea: se legalizeaza si se face mare tam-tam pe un lucru care este "consensual" - asa cum ii zici (desi sunt foarte multe istorisiri ale unor barbati care au ajuns la astfel de practici nu prin consens, ci prin abuz) - si creem precedente pentru lucruri mult mai grave.

Si, tot parerea mea este urmatoarea: chiar acest gen de manifestari, gen parade si concursuri, menite sa-mi izbeasca violent retina si stomacul - in zona delicata si predispusa la voma - imi demonstreaza faptul ca fiecare dintre cei care participa acolo stie ca nu are un comportament sexual firesc si normal. Altminteri, nu ar mai iesi pe strada incercand sa demonstrezxe contrariul, ci si-ar vedea linistit de "normalitatea" sa.
Reply With Quote