View Single Post
  #130  
Vechi 01.02.2021, 22:11:54
Petru7's Avatar
Petru7 Petru7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.04.2019
Locație: în dor sfânt de Iisus
Religia: Ortodox
Mesaje: 251
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
M-am uitat pe tot ce ai subliniat si nu mi se pare nimic nelalocul lui.
Esti un mare fraier pentru ca aderezi la bazaconii (termen folosit corect) si da, este vorba de erezie in Noul Ierusalim condamnata de Biserica dar si de dogma.
Posturile lui Moroco sunt colectii de elucubratii bazaconii fantasmagorii si sfuri. Plus erezii cu duiumul. Ca are un cor de aplaudaci asta e altceva.


Am inteles, tu iti faci dogme "dupa fata omului in cazul asta a lui Moroco". Ce sa mai discutam. Curat ortodox nenicule... Ai zis-o profund, e profunda asta cu dogma dupa fata lui Moroco, ne-ai spart prin profunzimea gandirii.
Mai stai mult langa Moroco si ai sa repeti ca el...
Corect se spune aderi la bazaconii, nu aderezi la bazaconii. Ai tu vreo școală terminată?

De ce nu răspunzi la întrebări? De ce deviezi de la subict. Ei cumva comportament de sectant ce evită să răspundă? Ce dogmă după fața lui Moroco? Îmi născocești texte scrise de mine? Penibil. (iar ți-am bolduit mizeriile)

Repet.
Crezi în bigbang și evoluție? În asta crede știința. Lumea crede că nu există Dumnezeu și că apariția vieții a fost o întâmplare după care în miliarde de ani a urmat o evoluție și în ultima fază omul a evoluat din maimuță datorită muncii. N-ai văzut ce univers și ce explicații științidice ni se prezintă pe Discovery? Ca teolog din BOR am înțeles că tu crezi în ele și crezi că BOR le-a adoptat, că le acceptă, că le susține așa ca tine.

Asta nu înseamnă defapt că tu ești ateu? Crezi că numai tu ai dreptul să ceri să ți se răspundă la întreări? Răspunde-mi și tu dar fără deviații de la subiect.
__________________
”-Simone, fiu al lui Iona, Mă iubești tu pe Mine?
-Da Doamne........te iubesc.
-........”

Last edited by Petru7; 01.02.2021 at 22:15:50.
Reply With Quote