View Single Post
  #7  
Vechi 01.10.2009, 17:32:12
catalaceni catalaceni is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Locație: alexandria
Religia: Ortodox
Mesaje: 4
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru catalaceni
Thumbs up

''Omule Bun'' uita te doar la ce scrie inainte de rugaciunile alea ca :'' cel ce va citi va scoate din purgatoriu 15 suflete din iad...in primul rand nu exista purgatoriul asta in al II lea rand nu inteleg cum va scoate el din iad sufletele acelea 15?? doar dupa 1 an doar de rugaciune ? pai daca ar fi asa si eu citi cativa ani buni rugaciunile alea si as sti ca mi am scos 30 de persoane din neam din iad .ce bine ar fi.....dar neamurile sau sufletele nu s scot asa din iad doar cu rugaciunea aia sau alta .aici treb fapte de milostenie ,implicit-pomenile si multe altele... si m am referit decat la primele randuri d acolo.dar ce tot scriu eu aici? purgatoriul NU EXISTA! asa ne invata Sf Parinti- omu' cand moare merge ori in Rai ori in Iad- ca sa primeasca dupa cum a facut p pamant ....nu face stationare la mijloc si ramane acolo... iar in legatura cu oamenii astia-catolici protestanti baptisti etc etc...trebuie sa ne iubim aproapele ----normal ca asa s spune dar atata timp cat incearca sa ne ia de la Dumnezeul nostru si sa ne schimbe credinta atunci trebuie sa ii infrunti daca ai citit multe carti de religie si te rogi la Dumnezeu sa te ajute iar daca vezi ca n ai cu cine , bati in retragere si fugi de ei!
Reply With Quote