View Single Post
  #295  
Vechi 08.09.2017, 21:48:56
Palamist Palamist is offline
Member
 
Data înregistrării: 24.06.2017
Religia: Ortodox
Mesaje: 85
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Care tu habar nu ai ce este.
Inteleg ca te fascineaza notiunea, dar documenteaza-te mai intai si pe urma vehiculeaza "misticul" in stanga si in dreapta.

Nu de alta, dar intrebarea care ti-am pus-o eu, cu bune intentii (definitia..) o sa ti-o puna un "adversar ideologic" si ai sa ramai sa vorbesti in continuare singur, aia din jur chicotind si uitandu-se cu mila..
Sa-ti fie rusine ca vorbesti asa cu mine!Si cu toata lumea, in general.Daca erai atent , sau daca nu te-ai mai preface („cu bune intentii”), jumate din definitie, fara sa vreau, ti-am spus-o deja:e o practica.Restul, ce fel de practica, te las pe tine sa iei bibliotecile la rand.Cultule si superinteligentule!

Vad ca n-o scot la capat cu tine.Grea ispita am eu cu tine!Cum isi bat dracii joc!Cine m-o fi pus pe mine sa intru-n vorba cu tine!Cum isi bat dracii joc!
Jignesti pe toata lumea.Te certi cu toata lumea.Cu oameni pe care nu i-ai cunoscut niciodata.Ce vrei sa arati, nu stiu.Mai mult de 25 de ani nu ai, judecand dupa varsta psihologica.Partea buna e ca esti plin de energie, dar mai linisteste-te, ca sa folosesc un termen tehnic (sau mistic, cum „iti place” tie)!Ca poate nimeresti pe unul care din doua vorbe te pune la punct de nu te vezi!Sunt obligat sa-ti spun tie definitia misticii?„Dar ce e aia?ia sa vedem stii?dar habar n-ai ce e aia!”Rautati de copil care vrea sa impresioneze!Nu esti tu crestin cum nu-s eu popă!

Si din momentul asta am terminat orice discutie cu tine, eu am crezut ca esti om ca toti ceilalti.Cu de-ai ca tine nu vreau sa mai stau de vorba.
Reply With Quote