View Single Post
  #122  
Vechi 16.01.2018, 18:38:45
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de simpllu Vezi mesajul
Studiul tău internautic m-a dat pe spate! :))
Ai mai găsit doi "ecumeniști" (sau cel puțin unul) pe care îi cunoaște Pr. Jinga și, gata, după logica ta, e infestat și el. Să înțeleg că nu îi vei scrie, preferând somnul adânc al ignoranței care se adapă exclusiv din mediul internautic.
Fiecare persoana este atrasa de ceea ce crede si apreciaza pe cei ce sustin ceea ce crede acea persoana. De exemplu tu apreciezi aproape numai autori ecumensiti sau care au scris ceva in ton cu conceptiile ecumeniste, eu nu as putea face asta, pentru ca eu stiu ca acele cocneptii sunt gresite. La fel, banuiesc ca pr. Jinga imparataseste si o parte din conceptiile pr. Necula, din moment ce au o relatie apropiata. Daca tot a venit vorba de pr. Necula, acum cateva zile, cand am intrat pe forum, era o reclama cu pr. Necula ca sustine o conferinta la Sala Sporturilor din Brasov. Si chiar atunci citisem la colegul Ursu despre evanghelizarile pe stadioane ale neoprotestantilor.
Ii scriu, daca am zis ca o sa ii scriu, o fac doar pentru tine, pentru ca eu stiu care e adevarul, nu am vreo nelamurire in privinta acelei carti. Nu sunt ignorant, pentru ca am cercetat despre aceste lucruri.
Reply With Quote