View Single Post
  #26  
Vechi 28.09.2009, 01:36:01
iustinian
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Domnule Ciprian85 in primul rand nu intentionez sa ne contrazicem la nesfarsit pe acest subiect, insa permiteti-mi sa va intreb: ce intelegeti dvs prin sfant? Tin sa va adresez aceasta intrebare deoarece dvs imi tot spune-ti ca Ingerul Gavril a dat dovada de smerenie (asta fiind motivul - dupa parerea dvs - pentru care l-a oprit pe Apostolul Ioan sa se inchine lui). Parerea mea este ca atata timp cat Gavril sta langa tronul Celui Vesnic..El prin excelenta este smerit. Nu are nici un interes sa arate lui Ioan faptul ca este smerit.
In al 2-lea rand parerea mea (cu privire la ce m-ati intrebat) este ca: decat sa impiedici pe un om sa piarda mantuirea, ar fi mai bine sa-ti legi o piatra de moara de gat si sa te arunci in mare. Daca pt mine un anumit om (fie el si sectar asa cum le place unora sa-i eticheteze pe altii), nu reprezinta mare lucru, pentru Dumnezeu este coroana creatiunii; si pt acel om a curs sangele Lui si ca atare avem datoria morala de a nu "impiedica" pe cineva de a-l cunoaste pe Dumnezeu.
Probabil ca esti de alta parere, dar ai dorit sa aflii parerea mea
Reply With Quote