Subiect: Botezul
View Single Post
  #10  
Vechi 15.09.2007, 03:09:55
cozia cozia is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.568
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ispita_ta
ne indreptam spre unirea cu Vaticanul si pt ca brusc nu se poate, au apelat la pasi marunti, aparent neimportanti, dar siguri. pt ca lumea sa se obisnuiasca... si uite asa au ajuns unii sa spuna ca nu-i mare diferenta dintre ortodoxie si catolicism... si, intr-un final, de ce sa nu ne unim?
Bine punctat Ispita-ta, atunci se vor vedea faptele ierarhilor prin care vom sti cu adevarat daca sint pentru sau impotriva Ortodoxiei. Parerea mea si am mai spus-o este ca noi suntem considerati de Vatican &Co o natie fara coloana vertebrala care nu va reactiona in fata tavalugului si deci nu vor trebui sa aibe cu ai nostri conversatii de genul celei scrise de cineva unde bombardarea Serbiei era solutia, insa daca asta va trebui sa se intimple vom vedea daca Patriarhul va spune precum C. Brincoveanu in fata turcului : Eu nu-l tradez pe Hristos!,Loveste! acelea sunt momentele de rascruce pe care ni le pregatesc americanii demult insa sunt "prietenosi" cu noi de ce, deoarece suntem deja categorisiti ca fiind caldicei, si vom marsalui dupa bataile tobelor lor.
Reply With Quote