Subiect: Site
View Single Post
  #20  
Vechi 22.06.2021, 16:36:27
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.275
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Bai haznel, daca era o boaba din ce zicitu de la Dumnezeu te-ar fi ascultat unul altul.
Tu arunci mocirla, tu deversi canalul pe toate firele de discutie deviind de la subiect ca sa-ti arati muschii.

Logica falsa si absurda din moment ce turma Domnului este una mica si se poate asta constata istoric. ”Nu te teme turma mica!” Nu pe mine ar trebui sa ma asculte ci pe Hristos-Cuvantul ce sufla prin cele 7 Tr.Ap. si prin sfintii din ortodoxie care chiar merg pe cea mai stramta cale pentru ca sa nu cada Iubirea si Nevinovatia!

Citat:
Dar asa te alunga lumea ca un prost. Ca un lup in piele deoaie.Pentru ca lumea simte ce este de la Dumnezeu.
”Lumea nu va iubeste pe voi caci nu mai sunteti din lume. Lumea iubeste pe ale ei. In lume multe necazuri veti avea.” Se vede ce teolog incompetent esti. Tu vrei sa-mi dai lectii? Pai este scris: ”Biruiti lumea caci Eu am biruit lumea!” si tu vii sa-mi spui ca lumea crede in Dumnezeu si ca eu sunt nebun pentru ca nu ma crede lumea? Penibil. Iata te-ai dovedit ce fel de ortodox esti: unul lumesc, pe sfinvers, care nimicesti Trambitele Apocaliptice si-l socotesti pe Hristos-Cuvantul ca fiind glasul satanei.

Citat:
Asa faceau Apostolii, veneau si bateau oamenii la cap cu nebuniile lor? Sau isi scuturau picioarele si plecau... ?
Nu-si scuturau picioarele ci praful de pe picioare ca sa le fie lor de marturie.
Nu-ti dai seama ca nu-s apostol si ca nu am intrat in vreo cetate ci sunt un mirean ortodox din poBOR care participa la discutii pe forum?

Citat:
De ce nu asculti Evanghelia si de ce nu faci ce e acolo? Ca aici ti-ailuat-o in freza de la toti..
Nu mi-e frica de clubul exclusivistilor lasi ce se dau victime impreuna cu toata ”ortodoxia”... cica eu le fac rau. Nu tu si cei ca tine ma loviti pentru necredinta vostra gresita? In timp ce loviti in Cele 7 Tr.Ap. credeti in Vulcana Bai, in globalai sau platisti, in toate minciunile lumii si cu alea nu luptati, nu suflati o vorba, nu marturisiti niciun adevar ci le-ati adoptat, au devenit noua voastra revelatie, nu de la Dumnezeu ci de la lume! Nu mi-e frica de oricati v-ati alia ca sa marturisiti minciuna si hula haituindu-ma si hartuindu-ma la nesfarsit!

Citat:
Gura mica sectare ca nu merge cu vrajelile tale.
Tu esti neo-protestantul exclusivist si terorist. Nu ma las pacalit sau infricosat de etichetarile tale, de acuzarile tale, de ura bolnava cu care lovesti in PERSOANE!

Citat:
Diavolul vorbeste prin tine - de ai fi inteles tu asta de mult te-ai fi pocait.
NU te cred! Nu esti de crezut! Diavolul esti chiar tu si tu vorbesti prin tine crezand ca spui ceva bine. Nu-ti dai seama caci ai impresia ca ai spatele asigurat. Ti l-ai asigurat ca un pripit la pripeala mai marilor tai din care ai facut niste idoli infailibili.

Citat:
Ai un diavol in tine care iti da "ideile" aastea cu trompetele si cu toti nebunii tai.
Nu-s ideile mele ci astea sunt prorociile Apocaliptice, asta e Biserica caci biserica se intemeiaza pe proorocii pe care Domnul le implineste! Toate s-au implinit si toate demonstreaza vremurile in care traim. Tu negi si te crez mare inaltandu-te pe sine. Ti-ai zidit ortodoxia si teologia pe nisip. Mare iti va fi prabusirea! Vai tie!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 22.06.2021 at 16:41:37.
Reply With Quote