View Single Post
  #6  
Vechi 21.06.2010, 14:41:36
OmuBun
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Eu nu prea inteleg legatura directa cu titlul topicului. In plus... poate voi fi acuzat de lipsa de sensibilitate, dar cred ca ne pierdem in amanunte de fond si nu vedem alunecarea.

Citat:
Īn prealabil postat de marianamara72 Vezi mesajul
iubesc un om (...) vorbim mereu la telefon ne si vedem cate odata are si el o sotie si un copil dar nici el nu i fericit dar nu stim ce i de facut n as vrea sa sufere nimeni dar in acest caz sufar eu si el in acelas timp si apoi pacatul de tinji la ceva ce niu i altau oare cum mar putea ajuta dumnezeu
Cand spui: "nici el nu-i fericit", inseamna ca nici tu nu esti. Langa un om care te iubeste neconditionat si cu care ai copii. Parerea mea este sa ai mare grija ca te joci cu riscuri pe care nu le poti anticipa acum. Veti fi loviti in ce aveti mai scump, (copiii) daca "iubirea" de care vorbesti este de alta natura... Stiu foarte bine ce vorbesc! Nu sunt habotnic, nu sunt absurd, vorbesc din experienta mea si a celor apropiati. Roaga-te pentru intelepciune si tarie. Iubeste-l curat, ajuta-l daca poti, dar nu "tanji" dupa ce nu-i al tau. Dumnezeu te ajuta, daca faci voia Lui si nu altfel!!!

Last edited by OmuBun; 21.06.2010 at 14:45:26.
Reply With Quote