View Single Post
  #26  
Vechi 22.11.2009, 19:50:49
Nevrednicul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit pt ovidiu

okai multumesc un raspuns care intr adevar vine la obiect si ma conseileaza ! mai am ceva intrebari,de data asta mai laice: 1.in cazul acestor dispute ,aproape intotdeauna se atinge "miezul" si anume diferente de aplicare ale adevarului scris in Scriptura;putine abordari in existenta temelor comune si atunci cand sunt ,sunt subtile atacuri;2.se atca probleme si subiecte pe care eu cu scuze le as numi..de forma:ziua de odihna ,preotii versus predicatori ,sfinti si moaste dar si icoane,.....dar credinta inseamna mult mai mult decat atat!!! este un act subiectiv de sublima comunicare cu Creatorul,pe scari de cunoastere ce tin de nevointa cu care te cuceresti!3.de ce nu se comuta disputa in fondul problemei,chestii de genul:oricare ar fi ziua aleasa trebuie sa fie una de odihna! si altele de acest gen! apoi care ar fi scopul in finalitate al acestor oameni atunci cand nihilisti find,suprima totul? sa fie oare unul pecuniar? motivand eu,ca prin prozelitism isi incarca numarul si....chiar! si ce??/