View Single Post
  #15  
Vechi 25.09.2012, 21:20:51
The_Fallen The_Fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.06.2009
Mesaje: 380
Implicit

Raluca, de ce te inversunezi asa?
Am pus ce mi-a dat cineva care a gasit pe un site, si mi s-a parut o perspectiva rezonabila. Chiar se cheltuiesc multi bani pe catedrala aceea extraordinara, cand oamenii nu au loc in spitale.
Vroiam sa vad o perspectiva venita din alta directie. Dar se pare ca multi dintre cei ce au postat, au tot etichete si generalizari in minte si tot inversunare. Nu vad nicaieri acceptare calma a unui alt punct de vedere, nu atacarea unei idei ci doar prezentarea calma si rationala a propriei realitati, nu nervi, ca m-am saturat de nervi si oameni care vad mafioti si manelisti peste tot. Cu ce te afecteaza acestia?
Oamenii nu traiesc decat in trecut, care este o amintire, deci nu este, si in viitor care nu exista inca. Si in lumea lor interioara, acolo de unde nu vad nimic din ce se intampla in jurul lor, absolut nimic. Poate daca ne-am concentra spre exterior am schimba multe, despre noi, ca daca este ceva asupra caruia sa avem putere absoluta, suntem noi, si practic, doar prin noi este lumea. Doar noi o vedem, mirosim si simtim, doar noi o purtam in suflet si in ganduri.
__________________
Cel mai tare schimb de replici de pe forum:
"Spune Biblia clar"
"Bblia zice clar si ca liliecii sunt pasari."
Reply With Quote