View Single Post
  #101  
Vechi 31.01.2021, 23:42:09
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Amice, asa cum nu esti in stare sa raspunzi penteu teoria ta la fel nu esti in stare sa raspunzi nici pentru ereziile din secta Noul Ierusalim.

Eu am demonstrat acum ce trebuia sa demonstrez ca nu ai capacitatea sa aduci nici 2 vorbe logice in nici o directie ci doar ai un stil negationist obscur sectar mistificator...

Adica vorbesti si tu ca sa vorbesti cum fac toti sectarii care cand sunt luati la bani marunti nu mai stiu replicile invatate pe de rost.

Ti-ai pierdut replicile? Nu ai putut sa raspunzi la nici o inttebare pentru absurditatea ta nu poti nici pentru secta noul ierusalim din care favi parte dar pentru care iti negi adeziunea.

Asa ca ai pierdut si in teoria ta dar si la capitolul eretic care nu isi poate explica erezia.

Am demonstrrat ce trebuia ca un eretic nu o sa caute adevarul niciodata si ca este in mana satanei rob al satanei neputand niciodata sa vina in adevar.

Pana acum ai refuzat orice discutie si raspuns la intrebari serioase.

De tipul de ce nimeni din stiinra nu a observat teoria ta si de tipul cum de ai pretenria ca esti in BOR cand BOR te-a excomunicat si anatemizat?

Din pacate esti excomunicat si anatemizat dar refuzi sa admiti acest lucru fluturandu-ti ortodoxia devkarata din spatele unei carti sectare.

Ce ai facut in discutia despre secta ai facut si in disxutia despre teoria ta adica negationism si eludare a logicii bunului simt.
Mai inainte de a repeta niste viclenii provacandu-ma ai putea cauta fire de discutie mai vechi pe aceasta tema si ti-ai da seama cat de rau aberezi cu evitatul si scuzele.

Daca nu ai chef de lectura si vrei sa o luam de la inceput atunci poti deschide un fir nou de discutie si discutam. Aici e altul subiectul. Ok? Dovedeste intelegere ortodoxa caci nu vreau sa-ti faci rau si nu te pot ajuta sa te autodistrugi, nestiind ce faci si in Cine lovesti.

Daca vrei sa continuam discutia trebuie sa dai dovada de buna credinta, sa pui intrebari serioase si sa discuti serios caci altfel n-are rost sa intrebi din moment ce tu le stii pe toate dinainte si intrebi doar ca sa osandesti si sa provoci si sa "demonstrezi" cu viclenie vreo afirmatie de a ta... sigura de tot.

Hotatreste-te ce vrei de fapt. Cauti raspunsuri si intrebi serios sau le stii pe toate dinainte? Te distrezi sau esti serios? Respecti colegul de forum cu care dialoghezi sau cauti doar sa-l umilesti si sa-l batjocuresti starnind valuri tzunami si fumuri toxice ca sa-l excluzi din ortodoxie?

Hotaraste-te ce vrei si continuam. Te sfatuiesc insa ca esti in mare pericol si ca nu am de gand sa te ajut sa-ti faci rau. Ma rog sa te ierte Dumnezeu pentru ce ai scris pana acum pe subiectul asta la care ai deviat discutia si daca vrei continuam.

Aici este despre teoria PacMan3D-nD

Aici se pun intrebari si se fac afirmatii pe subiectul asta. Ok? N-are rost sa incurcam borcanele. Astept sa deschizi un topic nou.

Am raspuns la toate mizeriile mereu de vreo 15 ani asa ca nu-mi spune ca nu rasund sau ca evit confruntarile sau argumentele, sau ca ma comport ca sectantii. Cauta ce a scris vsovi-vsovivi-vsovivivi-Trimisul (De Dumnezeu si nu de fratii din NIP)

Analizeaza citind postarile si vezi daca am evitat raspunsurile sau confruntarile. Erau si altii mult mai necredinciosi ca tine care m-au asaltat ca o haita de lupi dupa care s-au dat victime la admin, culmea tot ei impreuna cu toata ortodoxia erau victimele unui user si asa m-au parat la admin in cor de "curajosi" si veterani sustinand ca-s troll, ca-s nebun, ca hulesc ortodoxia, ca-s sectant, ca-s diavolul si tot ce le venea la gura.

Lucrurile se confirma!!!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 31.01.2021 at 23:46:31.
Reply With Quote