View Single Post
  #9  
Vechi 06.06.2013, 00:51:22
Theodore_of_Mopsuestia
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Parascheva16 Vezi mesajul
Dar Biserica Ortodoxa Romana de ce nu zice nimic?! De ce nu ia atitudine?! Ma refer si la cler, dar si la monahi si preoti si credinciosi.
*
Daca homosexualitatea este asa naturala de ce au nevoie de parade si de confirmare zilnica ca e bine ce fac ei? De ce trebuie pusi la zid cei care zic ceva importiva?! Si ce dovezi stiintifice sunt ca homosexualitatea este inascuta, caci nu am gasit nimic! Sa inteleg ca nici oamenii de stiinta nu vor mai putea face cercetari liberi, caci daca gasesc ceva in defavoarea homosexualilor, vor fi pusi si ei la zid, cum s-a intamplat in SUA si alta tari! Daca in Franta au schimbat legea familiei, de ce credeti ca o Romania o sa scape, mai ales ca nu cred ca vor iesi 1 mil de romani in strada ca in Franta?! Sunt legi UE, mai devreme sau mai tarzi se vor aplica si in Romania si atunci o sa vedem cine este pentru Biserica si cine nu. In Canada e voie sa se casatoreasca 3 persoane si poligamia este legala. Ahm, parca zidul de fier nu era asa rau!

(nu mi-am imaginat niciodata ca o sa fie o prigoana indirecta a crestinilor din partea homosexualuilor! Nu scrie in Apocalipsa ca antihristul nu va stii de femeie?! :P)
In sfirsit, ceva-ceva se intrevede, nu-i asa? De la Genghis-Han la Suleiman Magnificul, si de la califii care ii faceau pe regi si papi sa tremure, la Tratatul de la Varsovia, toti acestia merita elogii.
Regret din tot sufletul ca nu exista vulcani sau placi tectonice active la vest de linia Hungtington. Sau ca Cernobil nu s-a defectat la ei...Dar, nu e timpul trecut...
Reply With Quote