View Single Post
  #8  
Vechi 24.03.2007, 14:25:51
ory ory is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2006
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.524
Implicit

Vai!Saurian,la cate cupluri fac dragoste in timpul sarcinii ar insemna sa fie o gramada de obsedati sexuali in societatea noastra,dupa cum te exprimi tu.Si la cate mame se roaga in timpul sarcinii ar trebui ca fiecare copil nascut in acest fel sa devina un propovaduitor sau un mare duhovnic.Eu cred ca totusi exagerezi!Oamenii evolueaza in sensul educatiei si lucrurilor insusite din familie si si din societate,poate o mama sa se roage cat s-o ruga,daca copilul nascut este plasat sa traiasca in cartierul cel mai rau famat din Bucuresti si va trai,de asemeni,intr-o familie care caracterizeaza un astfel de cartier,nu cred ca acest copil se va mai indeletnici cu rugaciunea...
Nu neg ca este importanta rugaciunea in timpul sarcinii,aceasta in cazul in care starile nervoase si mereu schimbatoare,ciudat de schimbatoare datorita sistemului neurovegetativ slabit,iti va permite sa-ti creezi mereu o liniste si armonie pentru rugaciune.
Personal,nu am avut relatii cu sotul in timpul sarcinii,dar am plans aproape continuu,si m-am considerat marginalizata de toata lumea(chiar asa si era intr-o anumita masura),si-am suferit depresii de ziceam ca nu reusesc sa mai duc pana la sfarsit sarcina.
Reply With Quote