View Single Post
  #93  
Vechi 22.06.2016, 09:13:03
Copacel Copacel is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.08.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.140
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dobrin7m Vezi mesajul
Î: Aveți informații în cazul în care Sinodul va discuta problema Ucrainei?
Care este problema Ucrainei ?

Citat:
În prealabil postat de dobrin7m Vezi mesajul
Nu imi vine sa cred cum au putut sa se lase inselati atat de multi ierarhi, sa intruneasca un sinod doar pentru a legifera ecumenismul eretic fara sa atinga macar una din problemele strigente ale ortodocsilor.
Mai eu personal daca as ajunge sa ma preocupe astfel de probleme inseamna ca deja sunt mantuit si ma cam plictisesc aici pe pamant si il astept pe Dumnezeu sa vina sa ma duca in Rai.
Sa ne plangem propriile pacate si singura noastra grija sa fie ca nu cumva Hristos sa ne mute de-a stanga.Ce fac
ceilalti la alte intruniri sa fie ultima noastra problema dupa ce le-am rezolvat pe toate celelalte.

Daca o informatie imi aduce dezbinare atunci aceea informatie nu-mi trebuie si nu-mi este de folos.
Intre dreptate si pace alege pacea, deoarece cu dreptate castigi 4 dar pierzi cel putin unul.Cu pacea ii castigi pe toti.
Si fericiti cei care aduc pacea caci fii lui Dumnezeu se vor chema.
Mai lasa cancan-urile astea si mediteaza la urmatoarele cuvinte:
Cu dreptatea pierzi cativa dar cu pacea ii castigi pe toti.

Uite ce spune Hristos :
Oile Mele ascultă de glasul Meu și Eu le cunosc pe ele, și ele vin după Mine.
Și Eu le dau viață veșnică și nu vor pieri în veac, și din mâna Mea nimeni nu le va răpi.
Tatăl Meu, Care Mi le-a dat, este mai mare decât toți, și nimeni nu poate să le răpească din mâna Tatălui Meu.
Iar Eu și Tatăl Meu una suntem.

Deci daca esti oaia lui Hristos nu trebuie sa te tulbure nici un fel de sinod, parasinod, megasinod.Nicidecum n-are cum sa te tublbure deciziile pe care
le i-au aia de acolo,caci oile lui Hristos calatoresc cu Duhul Sfant asupra lor.

Last edited by Copacel; 22.06.2016 at 09:29:42.
Reply With Quote