View Single Post
  #18  
Vechi 19.01.2014, 16:13:10
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Citat:
În prealabil postat de arwein Vezi mesajul
In continuarea mesajului Laurei- cred ca trebuie sa ne asumam responsabilitatea cand dam asemenea sfaturi, mai ales privind boli grave! Sa stim ca ceea ce postam, compiland de pe net si fara nici o experienta personala, influenteaza viata unor oameni disperati- care ar face orice sa se vindece! Se bazeaza pe asta tot felul de escroci, nu e cazul ca Forumul sa devina vehicul pentru toate ciudateniile aflate de unii si de altii! Baga cineva dintre cei care vin cu asemenea sfaturi mana in foc ca acesta este un tratament vindecator? Au experienta, si daca da, cata? Daca nu - sa se abtina de la propaganda in ceva ce nu cunosc!
Supraveghetorii profesioniști care au salvat mii de oameni de la cele mai diverse boli, mai mult sau mai puțin grave, pot apărea celorlalți niște alți bieți șarlatani care, iată, au făcut și închisoare pentru faptele lor demne de toată lauda. Să le fie anii de pușcărie primiți acolo Sus cînd se va face dreptate.

Este riscant a băga mîna-n foc că organismul cuiva va avea puterea să se autovindece într-o fază avansată de cancer. Postul îi dă trupului o putere mult mai mare de recuperare, dar nu toți sîntem la fel și nici bolile nu-s identice și nici momentul cînd decizi să apelezi la un expert în post nu e același la toți.

Dar, într-adevăr, vindecarea prin metoda asta 100% naturală (nu naturistă) este o ciudățenie. Prea simplu ca să fie adevărat.
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote