Subiect: Sfanta Liturghie
View Single Post
  #20  
Vechi 09.10.2012, 17:06:51
Doriana Doriana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2009
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 2.619
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mosh-Neagu Vezi mesajul
Cine nu poate intelege acest lucru, il plang si il compatimsc fiindca se afla pe cealalta parte a prapastiei.
Nimeni nu poate intelege atat timp cat subiectul e tabu si mare taina si nu se discuta despre el. Daca tu ai inteles ceva ai inteles pentru ca altii ti-au explicat si nu ti-au zis: "Taci cu barfa, ca e mare Taina!"

Ma rog, sper ca acea compatimire a ta sa fie de fapt o compasiune sincera, iar plansul tau sa fie suficient si completat cu rugaciune pentru ca sa poti aduce in staul macar un suflet de pe cealalta parte a prapastiei. Sa te doara cand altii sunt dincolo, mandri si judecatori, nu sa te faca sa te simti superior, caci nu ai facut nimic in plus fata de ei. Si sa nu te multumesti numai cu faptul ca esti in turma, caci in turma nu sunt numai oi... Iar daca nu poti sa ii ajuti, sa gandesti despre ei asa cum vrei sa se gandeasca despre tine: "Stie Dumnezeu ce si cum face"...
Asa sa ne-ajute Dumnezeu...
__________________
"Iar mie, să nu-mi fie a mă lăuda, decât numai în crucea Domnului nostru Iisus Hristos, prin care lumea este răstignită pentru mine, și eu pentru lume!" Gal 6:14
Reply With Quote