View Single Post
  #22  
Vechi 13.12.2014, 21:46:04
CristianR's Avatar
CristianR CristianR is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.03.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.236
Implicit

Da, mâine după Liturghie sau luni voi suna, dacă va mai fi nevoie. Spun asta, pentru că între timp am găsit (probabil) Noul Testament cu Psalmii, aici. Dar nu pot fi sigur până luni că îl au în stoc, chiar dacă pe sait așa figurează. Prețul este de 30 de lei la o comandă de minim 10 exemplare.

Înainte de a-l găsi, însă, am comandat Biblia ilustrată, pentru că mai erau doar câteva exemplare (a trebuit să comand la două librării diferite) la un preț bun (aprox. 11,5 lei/exemplar). Este versiunea Anania, și am comandat 15 volume (8 vol. 7 și 7 vol. 8, cuprinzând Noul Testament cu Faptele Apostolilor, respectiv Epistolele și Apocalipsa). N-am mai găsit încă un volum 8.
Mă gândesc să renunț la Biblia ilustrată în favoarea NT cu P, pentru că cred că este mai bine să fie și Psalmii. Deși, aș mai vrea păreri, pt. că mi se pare că acesta din urmă este într-un format cam mic (11x15), în timp ce Biblia ilustrată este de 135x195

Am dorit să le dăruim oamenilor Biblia, cu atât mai mult cu cât la noi, ortodocșii, nu se dau Biblii în mod gratuit și cred că este foarte important ca orice creștin să aibă în casă o Biblie ortodoxă.

Vor rămâne și bani suficienți, așa încât, pe lângă de-ale gurii, să le punem în pachet și un bănuț, pentru plata vreunei facturi sau orice altă nevoie stringentă.

S-au strâns 900 de lei și 340 de dolari.
Reply With Quote