Subiect: Carti
View Single Post
  #6  
Vechi 26.05.2007, 20:54:45
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de misionarul
Hristos s-a inaltat!
fratilor mutati discutiile pe siturile laice,acolo poteti face adevarata misiune,acolo gasiti oamenii care au nevoie de sfaturi si lamuriri,nu ascundeti flacara ortodoxie sub obroc,nu ingropati dinarul,faceti reclama la situri ortodoxe,la carti,la filme si posturi tv si radio ortodoxe.Daca vi se sterge siturile ,deschideti altele.Faceti cunoscuta invatatura sf.parinti.Mantuirea unora depinde de voi,de sfaturile voastre.Luptati pentru credinta,prin cuvant si dragoste .Fac apel la preotii si la cei cunoscatori ai dogmelor sa nu piarda timpul ci sa lucreze pt mantuirea lor si a celor din jur.Doamne ajuta.

LA A DOUA VENIRE NU VOM FI JUDECATI NUMAI PENTRU FAPTELE CARE LE-AM FACUT CI SI PENTRU FAPTELE CARE LE-AM FI PUTUT FACE DAR DIN NEPASARE SI LENE NU LE-AM FACUT.
Un mesaj care sincer m-a miscat.Scurt dar la obiect si foarte profund. Da ,frati in credinta ortodoxa, trebuie si avem obligatia sa depunem toate eforturile si mai ales dragostea noastra in Bunul Dumnezeu, pentru a promova si intari credinta noastra incercata in ultima perioada de tot felul de impostori din import. Un simplu cuvint, sfat sau ajutor al nostru pot face minuni. DUMNEZEU SA NE LUMINEZE CALEA PE CARE MERGEM ! +
Reply With Quote