View Single Post
  #26  
Vechi 18.11.2008, 18:16:09
nume nume is offline
Banned
 
Data înregistrării: 17.11.2008
Mesaje: 44
Implicit

Da, de la piercingurile facute fara a respecta niste minime norme de igiena,nu cred ca se poate muri, desi or fi fost cazuri, dar cred ca foarte putine... in schimb ai toate shansele sa ramai fara un ochi (in cazul in care iti faci un pierging in spranceana- se infecteaza, infectia ajunge la ochi, etc), sau poti ajunge in incapacitatea (in cazul fetelor) de a alapta un copil (piercingurile in sfarcuri...brrrr!).

Tatuaje isi fac mai multe categorii de oameni, si am sa incerc sa enumar cateva:

-majoritatea sunt adolescenti, care,prinsi de moda, vor sa aiba un "tattoo cool" la vedere, care semnifica ceva in mare parte fara importantza,la care nu se gandesc foarte mult, tot ce conteaza este "sa arata bine" pe piele
-sunt unii care au avut o suferintza, si, in mod gresit considera ca cel mai bun mod de a se impaca cu ideea este sa iti tatueze motivul acelei suferinte, sau un simbol care sa le aminteasca
-mai sunt unii foarte pasionati de "arta corporala" (body art) si au o conceptie ciudata despre frumos, considera minunate tatuajele pt ca vor ca pe pielea lor sa se reflecte principalele trasaturi ale personalitatii lor si o parte din viata lor. Acestia niciodata nu-si regreta tatuajele.

Tatuarea este o modalitate foarte la indemana de defulare a frustrarilor de orice fel cand esti tanar... pt ca de obicei in adolescenta se face alegerea asta regretabila... Inafara de faptul ca este un pacat, mai este si o exprimare absolut vulgara si ostentativa.

Si costa foarte mult stergerea lor, si este si foarte dureroasa,si dureaza mult,deoarece se face in mai multe sedintze,cu intervale de timp intre ele(sa ti se faci e usor,dureaza putin,este mai putin costisitor, si durerea este foarte mica), de aceea multi aleg sa nu si le stearga, desi sunt sigura ca si-ar dori.
Reply With Quote