View Single Post
  #3  
Vechi 03.07.2012, 22:45:43
Mosh-Neagu's Avatar
Mosh-Neagu Mosh-Neagu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.457
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cred_cu_adevarat Vezi mesajul
Am cam ajuns la 0 cu banii. Perspective roze nu sunt in urmatoarele 10-11 zile cam asa. Mama mea e trista din cauza neajunsurilor. Din cand in cand eu mai tehnoredactez. Am in lucru o carte pe care am luat-o neuitandu-ma la continut prea bine. Acum, pe masura ce o tehnoredactez, vad ca are la baza concepte nu tocmai ortodoxe - puterea gandirii pozitive, sa atragi lucruri pozitive in viata ta gandindu-le in mod repetat, sa ti le imaginezi repetat - chiar si bani etc. etc.

O tehnoredactez, sprijinind astfel raspandirea invataturilor, dar facand rost de niste bani in casa sau nu?

Daca pare ciudat pentru cineva, scuze.

Doamne ajuta!
Din pacate nu e deloc ciudat. Dimpotriva, ti s-a urzit o capcana in care ai cazut fara sa-ti dai seama. Un sfat anume nu pot sa-ti dau, fiindca orice ti-as spune mi s-ar parea ca sunt fals si in slava desarta. Roaga-te si fa ce-ti spune inima, pur si simplu. Din punctul meu de vedere, n-as vrea sa fiu niciodata intr-o astfel de situatie.
Dumnezeu sa-ti lumineze gandurile si drumurile.

PS - De obicei, genul acesta de compromis aduce mai degraba paguba, decat castig, iar aici ma refer la cel material.
__________________
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Iubirea de vrajmasi, nu e un sfat, este o porunca! (Parintele Arsenie Papacioc)
Reply With Quote