View Single Post
  #1  
Vechi 25.09.2010, 10:27:43
Eliana Eliana is offline
Member
 
Data înregistrării: 09.03.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 86
Implicit Hula impotriva Duhului Sfant

Am o cunostiinta care spune ca si-a amintit de curand ca in adolescenta (ea avand acum 22 de ani ) a avut o perioada grea dpdv psihic si in timpul uneia dintre crizele de nervi de atunci a adus injuratura lui Dumnezeu.

Intre timp, crescand a uitat pacatul respectiv si s-a apropiat de Dumnezeu cu inima curata din cate vad insa a intrat in panica cand si-a amintit ce a facut si acum traieste cu impresia ca nici daca s-a calugari nu va scapa de facul iadului.

Eu nu stiu ce sa-i spun insa sper ca poate aveti voi cunostiintele necesare.

Stiu ca legea Dumnlui nu se comenteaza insa ma gandesc ca daca s-a pocait, tine toata viata posturile, iubeste si respecta pe Dumnul poate El va avea mila de ea intr-un final.

Mi-a spus ca nu vrea decat sa stie ce trebuie facut, orice, numai sa merite iertarea. Ea este de asemeni casatorita insa si-a pus si problema ca va trebui sa se calugareasca pentru a obtine iertarea.

Asa cum am spus, poate aveti voi intelepciunea necesara sa ma ajutati s-o linistesc pentru ca mi-a mai spus ceva care m-a speriat si anume ca nu vede nici un rost in a mai trai dca si asa va ajunge in iad indiferent ce va face.
Reply With Quote