View Single Post
  #83  
Vechi 08.06.2011, 09:03:54
Master Master is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.06.2011
Mesaje: 22
Implicit

Citat:
În prealabil postat de LapetiteMoc Vezi mesajul
"Iarta-i, Doamne, ca nu stiu ce fac!"

Care Domn ?

acesta ?
Sfânta Evanghelie după Matei7
21. Nu oricine Îmi zice: Doamne, Doamne, va intra în împărăția cerurilor, ci cel ce face voia Tatălui Meu Celui din ceruri.
22. Mulți Îmi vor zice în ziua aceea: Doamne, Doamne, au nu în numele Tău am proorocit și nu în numele Tău am scos demoni și nu în numele Tău minuni multe am făcut?
23. Și atunci voi mărturisi lor: Niciodată nu v-am cunoscut pe voi. Depărtați-vă de la Mine cei ce lucrați fărădelegea.

Cine sunt aceia care ilnumesc DOMN SI FAC MINUNI , SI SCOT DRACI IN NUMELE LUI ?

Uite cum este prorocit doctrina lui Constantin imparatul roman chiar de cel pe care L-a numit Dumnezeu ADEVARAT din Dumnezeu adevarat , parte din Dumnezeu TATAL ,PARTE DIN DUMNEZEU FIUL NU FACUT SI NASCUT DIN TATAL .

Numai Dumnezeu poate ierta si acela nu zamisleste si nu a fost nascut ,acel Dumnezeu este Creator ci nu creatie :

Dar Domnul vorbeste prin Duhul Sfantsi lamureste preiubitului, lui .

(8:102)Oare asi inchipuie cei care nu cred ca-i vor putea lua pe robii Mei ca ocrotitori in locul Meu ?Noi am pregatit Gheena ca salas pentru necredinciosi !
(16:20)Insa aceia care ai cheama in locul lui Allah nu creeaza nimic , ci ei sunt facuti .

NU NASCUTI CI FACUTI DE DUMNEZEU DAR NASCUTI DIN FEMEIE .
Reply With Quote