View Single Post
  #15  
Vechi 24.05.2011, 18:55:18
xanixade's Avatar
xanixade xanixade is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.01.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 341
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru xanixade
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iulian92 Vezi mesajul
Intr-un fel ma simt vinovat ca nu am avut tangete cu biserica pana acum , dar totul are un inceput si acest inceput vreau sa fie acum . Doresc sa merg la biserica , sa aprind cate o lumanare pentru bunicii mei morti , sa imi mai eliberez memoria de ganduri rele , dar imi este intr-un fel rusine . Spre exemplu , am vrut sa merg astazi ,Duminica , la biserica sa aprind cateva lumanari , dar m-am gandit ca este prea tarziu sa intru in biserica cu gandul ca a inceput slujba .( era ora 8:00 cand m-am trezit).
O zi buna , fratilor >:D<
Pana te inveti cu biserici, etc :D, fa tot ce poti. Nu prea conta daca intrai in biserica si la ora 11;30, era mai important din punct de vedere personal pentru tine sa mergi totusi, mai ales daca voiai. Plus ca Liturghia propriu-zisa, din cate stiu eu incepe la 10.
Numai ca asa e la inceput. Rusine, etc, numai sa nu te duci.

Gandeste-te ca aici (undeva, la tara) sunt persoane care intra la 11 in biserica, chiar si mai tarziu, iar Liturghia se tine si o data la doua saptamani... Daca ele nu se rusineaza tu de ce sa te rusinezi?
__________________
Doamne, Iisuse Hristoase, Fiul si Cuvantul lui Dumnezeu, pentru Preasfanta Nascatoare de Dumnezeu, miluieste-ne pe noi.
Reply With Quote