View Single Post
  #10  
Vechi 29.07.2011, 08:20:03
Ana-Maria N's Avatar
Ana-Maria N Ana-Maria N is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.08.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 353
Implicit

Citat:
În prealabil postat de LapetiteMoc Vezi mesajul
Nici nu stii ce epuizant este sa fii in preajma unui bolnav psihic! Iar cuvantul nu poate cuprinde in sine crunta realitate. Esti mereu in stare de soc. Acum vorbesti cu el si ai impresia ca totul este sub control, iar in secunda doi, pentru ca ii face mare placere, creeaza o situatie in care te scoate din minti. Daca vrei sa povestesti cuiva ce face, are o privire si o atitudine atat de convingatoare, incat un strain te crede pe tine nebun, nu pe el.
Celor care nu stiu nu le doresc vreodata sa ajunga sa traiasca nici macar o luna in preajma unui astfel de bolnav! Ce sa mai spunem ani si ani!
Si totusi...Domnul a facut sa rasara soarele si peste ei, Domnul a oranduit sa se nasca intr-o anumita familie....

Stii ce draga Maria, mai bine intreaba-ti duhovnicul. Eu am impresia ca ceri aici confirmarea ca este bine ce intentionezi sa faci, ceea ce denota mustrari de constiinta...
__________________
'Fara Duhul Sfant, omul nu e decat lut si pacat.'(Sf Siluan Athonitul)
'Domnul stie ca suferi, dar iubirea Lui straluceste peste tine asa cum soarele straluceste peste lume. Nu te teme! E spre binele tau.'(Sf Siluan Athonitul)
Reply With Quote