View Single Post
  #20  
Vechi 12.04.2019, 13:14:42
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Seraphim7 Vezi mesajul
No stai puțin...N-am zis(mărturisit,dacă preferi termenul) ca sunt deprimat constant,ci că deprimarea este o stare ,destul,de constantă pentru mine,dar asta nu înseamnă că stau prea mult de vorbă cu ea in ultimul timp,că nu prea am timp,prin urmare nici nu urmăresc să o ucid fiindcă as ucide si aproape tot ce stiu despre mine.Fara stimuli oferiți de partea întunecată si tristă si etc a vieții nu as fi cel de acum(știu că sună clișeic,Dar eu stiu câți eu au fost inainte de EU de acum)...

Nu...deprimarea poate surveni când nu ai nicio corabie și tu vrei sa navighezi oriunde numa sa fi dus.

Dacă te afiliezi idealurilor creștine ai cam greșit epoca domnu meu....Azi aceste idealuri sunt mimetizate,formalizate s.a.

Nu stiu ce sa zic...Poate singurătatea e luxul pe care nu e dispus nimeni sa si-l asume.
Păi leapădă-te de EU și nu te mai lăsa sedus de fermecăturile lui. Nu te bate cu el, nu-l chinui, nu-l ucide, nu-l distruge ci simplu, leapădă-te de EUL tău.

Păi dacă vrei să folosești idealurile creștine pentru desfătările EULui să știi că ai cam răsturnat norocool și idealurile.

Dintre sute de catarge
de Mihai Eminescu

Dintre sute de catarge
Care lasă malurile,
Câte oare le vor sparge
Vânturile, valurile?

Dintre pasări călătoare
Ce străbat pământurile, (mai degrabă ceruruile)
Câte-o să le-nece oare
Valurile, vânturile?

De-i goni fie norocul, (defapt norocool)
Fie idealurile,
Te urmează în tot locul
Vânturile, valurile.

Neînțeles rămâne gândul
Ce-ți străbate cânturile,
Zboară vecinic, îngânându-l,
Valurile, vânturile.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 12.04.2019 at 13:18:29.
Reply With Quote