View Single Post
  #6  
Vechi 18.12.2010, 20:17:45
mihele_m's Avatar
mihele_m mihele_m is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Locație: Timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 309
Post

Citat:
În prealabil postat de carmina Vezi mesajul
Isi uraste vrajmasii numai cel ce nu stie ca vrajmasii sai nu sunt vrajmasi, ci prieteni necrutatori. Cu adevarat, mi-e greu sa spun cine mi-a facut mai mult bine si cine mi-a facut mai mult rau pe aceasta lume : prietenii sau vrajmasii. De aceea, binecuvanteaza, Doamne, pe prietenii si pe vrajmasii mei.

Binecuvanteaza, Doamne, pe vrajmasii mei.

Eu insumi ii binecuvantez, si nu ii blestem.


Vrajmasii m–au purtat catre imbratisarea Ta, mai mult decat au facut-o prietenii.
Prietenii m-au legat pamantului, vrajmasii m-au slobozit din robia pamantului si mi-au naruit toate nazuintele lumesti. Ei m-au facut strain imparatiilor pamantesti si locuitor netrebnic al pamantului.


Precum o fiara haituita isi gaseste locas mai fericit decat una nehaituita, asa si eu, incoltit de dusmani, am aflat cel mai ferit salas adapostindu-ma sub Cortul Tau, unde nici prietenii, nici neprietenii nu pot pierde sufletul meu.


Binecuvanteaza, Doamne, pe vrajmasii mei, eu insumi ii binecuvantez, si nu ii blestem. Vrajmasii m-au invatat sa inteleg ceea ce nu au facut prietenii.


Nimic nu este mai adevarat decit aceasta rugaciune
__________________
" Toate imi sunt slobode , dar nu toate imi sunt de folos (ICor. 10 ,23 ,) " Nelinistea noastra pe care o simtim neincetat in incercarea de a fi perfecti ascunde teama . Daca ne infruntam temerile si ne ingaduim sa fim "umani ", putem fi mai fericiti si mai bogati . " D. Burns
Reply With Quote