View Single Post
  #7  
Vechi 07.11.2022, 10:31:11
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.288
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigeratlantic9 Vezi mesajul
Dumnezeu e nedrept,nu sunt șanse egale pt toți oamenii în viața și la viață?De ce se nasc copii cu dizabilități ,de ce fac copiii cancer și alte boli incurabile,de ce se îmbolnăvesc oamenii de boli debilitante sau unii se nasc sau dobândesc handicap?Biserica nu o să aibă niciodată răspunsul la această întrebare ,răspunsul corect e că viața e făcută foarte prost,este foarte vulnerabila și plină de riscuri și pericole iar Dumnezeu este nedrept și incorect?Unii se nasc sănătoși ,alții se nasc bolnavi,alții fac boli grele și incurabile.Unde mai e dreptatea în cazul asta?Unde se vad lucrurile bune pe care le-a văzut Dumnezeu în geneza când a făcut lumea?Nu se vad,viața e nedreaptă,vulnerabilă și inegală.Dumnezeu e la fel,nedrept și discriminatoriu ,incorect și răzbunător ,asta e părerea și doar părerea mea dragilor va rog sa mi-o respectați ,cred și intuiesc că am dreptate,lumea asta e nedreaptă și rea,inegală,vulnerabilă,plina de boli,tragedii, suferinta etc
Dumnezeu nu a făcut bine lumea,planeta , creația ci foarte prost.Viata nu este decât un joc de prestigiu al unui Dumnezeu neîndemânatic.E doar părerea mea,oricum.Alta data poate e făcută mai bine și nu mai trebuie să sufăr din cauza lui Dumnezeu,eu și atâția oameni care au vina dar că s-au născut,in rahatul ăsta de viață făcută prost.
"Buna" poanta, sa vrei sa-L pocaiesti tu pe Dumnezeu.
"Saracutul" de tine....
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 07.11.2022 at 17:17:53.
Reply With Quote