View Single Post
  #2  
Vechi 19.11.2009, 12:59:12
elizabeta elizabeta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 711
Implicit

Citat:
În prealabil postat de elenavioletacocos Vezi mesajul
Vineri 13 noiembrie - ma intorceam cu sora mea care era venita in vacanta la noi ,de la un supermarket ,o ambulanta cu sirena pusa vroia sa treaca ,nimeni nu ii facea loc ,asa ca eu am tras pe dreapta cu avariile puse ,am lasat.o sa treaca ,dupa care dau semnal de plecare dupa loc,ma mai asigur inca o data ,si dau sa ies ,cand un rrom ,ma depaseste nervos,imi franeaza brusc,se da jos din masina ,si incepe sa injure ca la mama lui acasa,sa dea cu pumnii in geamuri ,si vanzand ca sora mea are geamul un pic deschis s-a dus la ea.Intre timp eu tipam la sora mea de inchida geamul ,de frica rromului ,catelusii latrau ! a reusit sa inchida geamul ,si rromul a inceput sa traga de portiera sa deschida masina ,rromul nestiind ca eu umblu cu masina inchisa ,dupa incidentul avut in spania tot cu un rrom care a vrut sa imi fure geanta ! si tot tragea si injura ...pana cand sora mea a luat telefonul i-a scris nr de la masina ,iar rromul vanzand ca i-am luat nr a plecat dupa ce a mai tras cate va injuraturi celebre la ei !
am uitat sa mentionez ca sora mea este gravida in 5 luni ,si ca daca masina nu era inchisa ,acest personaj ar fi lovit-o cu pumnii direct in burta ,deoarece masina pe care o avem este un 4x4 ,si deschizand usa ,ar fi dat de burtika surorii mele !
fiind gravida sora mea nu a putut sa reactioneze,ea nu s-a speriat ,dar nu a vrut sa faca rau copilului(a muncit la interventii la politie si a batut personaje ca acesta ,pentru ca tulburau linistea cetateanului etc ).
mi-am sunat sotul si am mers la politie ,unde am facut o plangere .am mai dat si noi niste telefoane pe la cunostinte ,si am aflat ca masina era inscrisa pe firma si adresa .insa am hotarat sa lasam legea sa isi faca treaba ,desi se pare ca acest rrom nu este la prima abatere de acest gen !
politistul mi-a spus ca am facut foarte bine ca am acordat prioritate ambulantei ,caci dc era vreo patrula si ma vedea ca nu acor imi dadea amenda si imi lua carnetul! pai si de acum inainte ce sa fac: sa acord prioritate ambulantei sau sa nu acord de frica sa nu ma bata vreun rrom?
sotul meu a spus ca de ce nu m.am urcat cu masina peste masina lui ,insa eu am zis sa fiu om corect ,acum realizez ca trebuia sa o fac ,ca alta data sa nu mai aibe tupeul sa faca asa ceva !
acum astept sa ma cheme sa il identific ! cum ati fi reactionat ?
Amandoua ati reactionat asa cum trebuia! Orice alta reactie ati fi avut, lucrurile ar fi escaladat.
Politia o sa-l cheme, o sa-i ia declaratie, o sa-l (eventual) amendeze. Ramaneti ferme pe pozitie, altfel pana la urma va lovi pe cineva!
Imi pare rau ca ati trecut prin asa ceva! Bine ca, totusi, nu s-a intamplat nimic.
Reply With Quote