View Single Post
  #4  
Vechi 19.11.2009, 13:17:08
elizabeta elizabeta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 711
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AndruscaCIM Vezi mesajul
Da, dupa cele citite...nu pot sa spun decat ca eu cred ca e mai mult o Romanie tiganita, pentru ca asta e evolutia ei clara...si e chiar foarte trist ce se intampla! Ma intreb oare ce inseamna aceasta toleranta, oare se cere sa ne tampim si sa acceptam orice comportament stupid din partea minoritatilor...doar pentru ca sunt minoritati, de parca nu ar mai fi tot oameni care ar trebui aliniati si ei la normalitate? Intotdeauna m-am intrebat de ce nu se pune accent si pe ce obligatii au acesti oameni, pentru ca mie acestea mi se par mai importante chiar, si in functie de ele abia ar trebui sa aiba si drepturi...dar nicidecum invers!!!

P.S.Trebuia sa ai la tine un pistol bricheta.... eu mi-am amintit ca i-am facut unul cadou sotului si arata foarte realist, si asa cred ca i s-ar fi taiat elanul ala stupid ...kidding!!!
Mare atentie sa nu devenim cumva rasisti, mare atentie!
La un moment dat, acum multi ani, a trebuit sa stau in spital; mi-era rau si-mi reveneam cu greu dintr-o anestezie. Si ce vad deasupra mea? Un chip de femeie tanara, care tipa cat putea:"Dom'doctor! Dom'doctor! S-a trezit romanca!" Si apoi cine m-a ajutat? Vreuna din asistente? Nu! Vreuna din romance? Nu! Cele 2 tiganci din salon, dintre care una era complet analfabeta.
Acuma e adevarat, au vrut sa-mi dea si carne semi-cruda de oaie adusa de multimea neamurilor lor, ca sa prind puteri si, evident, mi-au folosit periuta de dinti... dar asta-i cu totul alta poveste...Asadar...
Reply With Quote