View Single Post
  #5  
Vechi 19.11.2009, 13:23:18
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

domnule draga, asha am patzit shi eu, mergeam singur pe o shosea shi in fatza era o carutza shi departe in spate aveam o mashina cu doi rromi, shi cand am ajuns in dreptul carutzei dau sa depashesc cand vad ca suna cineva din clanxon ca din gura de sharpe... atunci pun o frana ca era sa intru in carutza shi ma uit la ei reproshandu-le din mashina ca ce depashire au vrut sa faca ei, nu au vazut ca am in fatza o carutza shi urmeaza sa o depashesc? mie nici prin cap nu mi-a trecut ca ashtia doi vor baga viteza shi vor incerca sa depasheasca tocmai cand urma sa depashesc eu carutza caci drumul era lung, drept shi gol, ca era aberant sa depasheshti tocmai atunci caci shoseaua era goala shi nu m-am mai uitat in oglinda fiindca o facusem cu 20 de secunde inainte shi ei erau in spate nelasand impresia ca vor sa depasheasca fiindca shi eu mergeam destul de tare, 80-90... deci nu m-am ashtepta la asha ceva... iar ei convinshi ca ei au dreptate mi-au facut asha din mana ca sunt un papagal... ce era sa fac? sa ma fi dat jos shi sa-i fi batut pe amandoi? ce era sa fac? ca era sa intru in carutza... shi cu mine mai erau doi oameni, o fata shi un baiat...

deci cine a fost de vina? dupa multa vreme am ajuns la concluzia ca deshi am analizat bine situatzia totushi nu am luat in considerare tupeul shi nesimtzirea unora, deci cred ca am greshit ca nu m-am asigurat din nou ca nu era greu sa reprivesc oglinda chiar inainte sa depashesc carutza...

deci era sa mor fiindca m-am bazat pe conducerea preventiva a celorlaltzi... am greshit caci astfel n-am condus eu prevazand ce poate sa se intample...

dar ce s-ar fi intamplat daca ma dadeam jos? shi ne luam la bataie? cred ca nu ar fi reushit accidentul evitat sa ne produca atat suferintza ca injuraturile shi teroarea vorbelor ce s-ar fi aruncat in scandal...

nici nu mai shtiu daca erau chiar rromi... poate eu am fost rrom la faza asta... nu mai shtiu

Last edited by vsovi; 19.11.2009 at 13:28:06.
Reply With Quote