View Single Post
  #4  
Vechi 28.01.2010, 23:26:43
Darkanian's Avatar
Darkanian Darkanian is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.12.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 100
Implicit

Si eu am fost dependent de jocuri, mai ales de cele violente.. dar eu am scapat de dependenta asta cand am gasit un sport care sa imi placa; bine nu este un sport desta care sa ajungi la olimpiade sau ceva de genu; sport al strazii ,parkour, dar mam lasa de el cand miam gasit prietena si tot de cand miam gasit prietena nu am mai stat la calculator mult timp; doar cu ea statea vorbeam despre noi, mai multe etc. Si mai ales daca gasesti o fata care sa te invete anumite lucruri frumoase, este cu totul altceva uiti de calculatoare, uiti mai de tot, vrei sa vobesti cu aceea persoana mereu; de exemplu: prietena mea mia dezvaluit un secret, ca ea se ruga si nimeni nu stia, si mia zis sa ma rog si eu ,macar o rugaciune;si am inceput sa ma rog, si de aici a inceput multe si mai multe am inceput sa citesc carti religioase si tot asa si ma rog mai mereu dar cel mai mult imi place sa citesc carti religioase. Asa am scapat eu de dependenta asta de calculatoare cu incetul si simt ca Dumnezeu ma indemnat de la spate sa fac acest lucru.
__________________
" Unde dragoste nu e, nimic nu e ! "

Last edited by Darkanian; 28.01.2010 at 23:30:47.
Reply With Quote