Subiect: un sfat va rog
View Single Post
  #4  
Vechi 17.05.2010, 14:26:23
OmuBun
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de armanda Vezi mesajul
.nu mai pot sta alaturi de sotul meu care ne a facut atata rau. ce pot face nu stiu
La bine si la greu pana ce moartea ne va desparti!...
Vorbe goale si fara sens. Au fost ani in care am vazut la multe femei ca motivatia divortului era cautata in orice.
Nu spun ca te inteleg, fiindca nu-i de-ajuns pentru tine. Tu vrei ceva concret. Iar eu spun ca sunt doua laturi contradictorii: o data dorinta de a iesi din necaz, iar a doua separarea de lupta conjugala, partea urata si egoista a sufletului nostru care cauta alta barca in care sa urce, ceea ce la Dumnezeu nu tine!
Nu exista nimic ce nu poate fi rezolvat prin rugaciune. Cu sau fara sfinte moaste, cu sau fara mijlocirea preotilor, exista in fiecare dintre noi potential urias de a schimba orice ne dorim, daca intelegem ca ajutorul vine de la Dumnezeu nu de la oameni. Oamenii (sub influenta stim noi cui) au facut contracte care v-au facut pe voi sa ajungeti intr-o fundatura. Acum ce urmeaza: divortul? E clar cine a castigat.
Sfatul meu: fa pace cu tine si cu sotul tau. Nu-i reprosa si faceti front comun. Iertarea si iubirea vin de la Dumnezeu. Ura si dezbinarea va imping din lac in putz!

Doamne-ajuta!
Reply With Quote