View Single Post
  #34  
Vechi 07.07.2010, 14:02:41
claudiuremus claudiuremus is offline
Member
 
Data înregistrării: 29.03.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 37
Implicit Da asa este

Are dreptate eu-cristina . Sectarii au tradus Biblia eronat.Si au tradus-o dupa versiunea ortodoxa pe care au adaptat-o,nu dupa Septuaginta,pentru ca ,Cornilescu nu avea cunostinte solide de greaca veche si de ebraica,sa faca o traducere responsabila pentru ca astfel se ajungea tot la versiunea ortodoxa.M-ati inteles? Daca marea shisma de la 1054,a avut la baza un singur cuvant ,,filioque",ia ganditi-va ce diferenta este intre sectari si ortodocsi la cate puncte divergente sunt intre cele doua Biblii.
In legatura cu titlul topicului o sa va povestesc ce mi s-a intamplat personal .
In urma cu doi ani am organizat serbarea de Craciun la clasa fiicei mele(clasa intai),pentru care am invitat si un Mos Craciun sa imparta cadourile.Dupa ce a sunat cloptelul de intrare, trebuiau sa treaca 5-10 minute pana intra in clasa Mos Craciun cu sacul de cadouri(asa era regia).In acest interval -eu fiind singur pe hol -au aparut patru barbati imbracati frumos,cu costume si cravate purtand in brate niste brosuri.Am crezut pe moment ca sunt persoane din cadrul scolii,pentru ca mergeau hotarati avand drept tinta precisa clasa unde trebuia sa vina Mos Craciun.Le-am facut loc politicos,iar in momentul cand au trecut pe langa mine,unul dintre ei s-a oprit si mi-a inmanat o carticica albastra,la care uitandu-ma am vazut ca este o Biblie.Pana sa ma dezmeticesc au intrat toti in clasa,unde fara sa ceara voie au inceput sa puna pe banci,in fata fiecarui copil cate o carticica ,luand prin surprindere chiar si pe invatatoare,dupa care tot asa de repede s-au facut nevazuti
Vedeti cata perversiune?Au stiut exact momentul asteptat de copilasi si ei l-au spurcat.
Bine-nteles ,am aflat ca erau baptisti iar informatia le-a fost furnizata de o colega cu parinti baptisti.
Eu am scapat repede de carticica,si dupa invalmaseala creata dupa plecarea lui Mos Craciun,i-am strecurat-o unei femei de servici,dupa care nu mai stiu nimic.
A doua zi fetita mea a scos din ghiozdan carticica primita de la acei ,,teroristi",iar eu dupa cateva zile mergand la spovedanie,i-am aratat-o parintelui meu duhovnic spunandu-i si cum am intrat in posesia ei.A luat sfios carticica,a rasfoit-o igandurat si din cand in cand incruntandu-se usor,dupa care s-a uitat bland la mine si mi-a spus:,,gasesti matale o modalitate sa scapi de ea,este eretica si nu trebuie sa o ai in casa".
Sincer sa fiu am aruncat-o la gunoi.