View Single Post
  #7  
Vechi 25.05.2021, 21:04:03
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.962
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Era prescris de medic medicamentul (cu antihistamine) pentru o tulburare la ureche, alergie. Nu era luat degeaba de acea persoană.

Da înțeleg, și eu mă gândeam că ar fi mai corect dacă ne înfrânăm fără medicamente de genu.
Dacă erau prescrise e altceva, dar destinația pt care erau prescrise nu era de inhibitori hormonali.

Nu cred că trebuie dezvoltată o obișnuință cu medicamentele (dacă nu sunt indispensabile) pentru că devine o adicție, după aceea dacă devine cineva „pastilar” exemplu dependent de somnifere, de pastile de slăbit - care sedează tot nu e bine.

E o problemă de bioetică să nu fii pastilar, dacă nu e nevoie de ele.

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Cine stie poate consumul indelungat al acestor medicamente poate duce la impotenta....si nu cred ca ar fi ideal consumul excesiv cu asa ceva pentru cineva care inca nu s-a casatorit si planuieste in viitor sa faca copii.
Nu subestima riscul pentru ficat, un ficat îmbolnăvit doare la propriu și omoară omul cu zile, cel puțin 5-10 de ani din viață îi scurtează.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 25.05.2021 at 22:08:17.
Reply With Quote