View Single Post
  #5  
Vechi 11.04.2012, 00:45:19
ucenic ucenic is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.05.2010
Locație: Ploiesti
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 634
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru ucenic
Implicit

Conform Adevarului revelat in Sf. Scriptura eu am inteles ca nu Iuda L-a tradat pe Domnul Iisus, nu iudeii L-au dat pe mana romanilor, si nu romanii L-au rastignit. Greselile si pacatele mele L-au tintuit pe Domnul Iisus pe cruce. Iuda nu a fost decat un instrument in mana mea de pacatos, o unealta a nelegiuitului de mine.

Plata pacatului este moartea iar El S-a facut pacat pentru mine, luand totul asupra Sa si a murit astfel, strapuns de pacatul meu. Eu L-am sarutat, eu L-am vandut, eu L-am batjocorit si tot eu L-am strapuns in palme... Pe cand faceam toate acestea El ma privea de pe cruce, iubindu-ma: "Tata... iarta-l, caci nu stie ce face!"

Vai mie! zic, ce dragoste mi-a aratat Dumnezeu... El, Lumina din Lumina, Dumnezeu adevarat din Dumnezeu adevarat, m-a iubit... pana la moarte. Si inca moarte de cruce.

Da, El a murit pentru ca eu sa traiesc, dupa cum este scris: "Domnul nostru (...) a fost dat din pricina faradelegilor noastre, si a inviat din pricina ca am fost socotiti neprihaniti." (Rom. 4:24,25)

De-acum mormantul este gol iar Cerul este plin. Da, Jertfa a fost primita. Aleluia!

Binecuvantat este Mielul de jertfa al lui Dumnezeu!

Last edited by ucenic; 11.04.2012 at 00:54:10.
Reply With Quote