View Single Post
  #26  
Vechi 31.03.2015, 10:30:40
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Preotii ortodocsi se impart si ei in 2:unii care isi consuma energia pe apocalipsa si unii interesati de mantuirea lumii ,nu de oprirea apocalipsei.

Pt noi,oamenii de rand ar trebui sa fie clar ca nu noi vom opri Apocalipsa! Chiar am avea putina nevoie de smerenie sa intelegem ca nu putem schimba lucrurile hotarate de Dumnezeu ,cum nu am schimbat nici rastignirea lui Iisus sau la fel cum nici egiptenii nu au reusit sa-i pastreze pe evrei la ei.
Daca asta e menirea lucrurilor si sunt puse in Scriptura,apoi asa se va intampla de la Dumnezeu vointa!

Noi trebuie sa veghem la mantuire si la respingerea acceptarii cipului in ultima forma a lui,aia din trup.
Totul este ingaduit sa se intample asa cum s-a hotarat acum mult timp inaintea noastra.

Poate intr-un scenariu utopic daca toti oamenii ar fi crestini autentici traitori ,nu ar mai fi nevoie de Apocalipsa...
Dar asta este fiction deja...cu tot optimismul ,dar nu vom ajunge noi acolo!
Nu se pune problema sa amanam Apocalipsa, ci sa ne cream anticorpi duhovnicesti pentru a rezista in acele vremuri. In fapt, e vorba tot de mantuirea personala.

Ce fac eu daca sunt pus sa aleg intre un cip implantat si posibilitatea de a ma hrani, de exemplu. Caci fara cip nu voi putea nici cumpara, nici vinde. Cred ca multi nici nu-si vor da seama cand va incepe Apocalipsa, asa cum s-a intamplat si pe vremea lui Noe. Daca un preot este santajabil sau conditioanat de sortul de mason pentru a ramane intr-o anume parohie, atunci e logic ca va fi usor de influentat apoi in directia dorita. Nu intamplator se spune ca vor cadea multi, chiar si dintre cei alesi in aceste vremuri. Trebuie sa stim ce vremuri traim pentru a ne incredinta sufletul spre povatuire cui trebuie. Daca sustine ideea implantarii cipului pe motiv ca oricum suntem pacatosi, atunci mergem la altul si gata.
Reply With Quote