Subiect: Cei 12 apostoli
View Single Post
  #10  
Vechi 13.02.2016, 10:36:07
AlmaPower AlmaPower is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 03.12.2014
Mesaje: 1
Implicit Ce ma nedumireste

Sunt multe erori in biblie, una din ele este aceasta: de ce daca Iuda s-a spanzurat, in evanghelia lui Matei se vorbeste despre cei 12 apostoli care au fost trimisi sa propovaduiasca in lume printre care este insirat si Iuda Iscarioteanu, din moment ce el era mort? se vede clar ca aceasta carte sa ma ierte Dumnezeu este re si re si refacuta pentru ca daca ar fi desavarsita de ce ar exista atatea erori?

apoi daca este vorba de Dumnezeul Iubirii, cel bun care a facut toata creatia si tot ceea ce exista in Univers, de ce din nou prin Unul Nascut, fiul Sau precum se afla in biblie se spune metaforic ca "Eu am venit in lume sa despart pe mama de fiul ei, etc...nu cred asa ceva!

De ce ar face Dumnezeu Iubirii asa ceva? de ce El ar face atat de mult rau in loc sa ne indemne la unitate, cine sunt cei ce dezbina azi? Masonii au deviza"devide et impera" ceea ce ma face sa cred ca insusi biblia a fost scrisa de stramosii lor.

pentru ca daca inclusiv pe Maria si Iosif si fratii lui nu a vrut sa i mai recunoasca ce poate insemna asta?

asta poate fi exact un exemplu negativ pentru un copil de a si parasi familia.

cum poate o mama sa si lase copii, misiunea ei din viata aceasta, una din ele cel putin este sa ajute copii sa aibe o viata sanatoasa si in credinta, iar ce nu tine de ea sau o depaseste sa ceara ajutorul Lui, iar daca acesta binevoieste sa ajute la constientizarea Divinului in mintea copiilor.

ori in zilele noastre fratii nu se mai spun cu fratii, deci asta e bine? dupa biblie da. pentru ca asa scrie, dar eu zic ca nu e bine, pentru ca eu una personal am aceasta situatie, toata viata mea am crezut si cred in Dumnezeu, si fratii mei buni m au dat la o parte, pentru ca zic ei eu sunt mai ciudata, nu fumez, nu beau, cred in Dumnezeu. si ei restul sunt uniti...nu este ok.

copilul meu cel mare cand a plecat de la mine a plecat la fel din cauza ca eram necajiti financiar, si mi a spus: nu vezi ca degeaba te rogi toata ziua? nu exista dumnezeu de aceea, apoi cu influente de la cei unde a plecat a zis, nu vezi ca in lumea asta dumnezeu e banul?

si uneori simtitm ca asa este, suferim peste masura si El parca nu e nicaieri, iar altii care au de toate si o duc bine, nici nu l baga n seama pe Dumnezeu si totusi... e o adevarata nebunie, nimeni nu stie ce va fi dupa, de aceea multi isi fac o viata buna aici, chiar calcand peste legile divine, statul roman, biserica romana, toti fura de pe seama multimii au de toate multimea e prostita in biserici ca sa nu si adune comori pe pamant blabla, si popii au cate 3 masini casa si conturi in banca, traiesc bine si se lafaiesc, politicienii la fel, si nu 10% cat scrie ca zeciuiala ci peste 35% da omul din munca sa iar cei ce nu au loc de munca, sunt persecutati sa dea de unde nu au, deci unde e Dumnezeu acum?

acestea si multe altele care se intampla sunt neconforme cu biblia, si totusi sunt conforme, ca insusi in biblie sunt orori, si chestii abominabile, crime si ucideri epntru averi si avutii, .... daca exista Dumnezeu atunci oamenii dupa 2000 de ani de la Iisus ar trebui sa aiba un nivel de constiinta foarte ridicat, incat sa fim toti ca fratii, sa ne iubim si sa ne ajutam unii pe altii, dar nu e asa...atunci concluzie ca moartea lui a fost in zadar? o umanitate guvernata de cel rau asta e acum pamantul, si inclusiv sectele si cultele religioase sunt dezbinate, desi daca ar fi un singur Dumnezeu ar fi unite, in credinta macar. asta inseamna ca sunt mai multi dumnezei, cum sunt si mai multe intelegeri si dogme, e un haos per total pentru ca daca exista un adevar la asta, sunt doar putini care l cunosc si prostimea e tinuta n orbire...

Last edited by AlmaPower; 13.02.2016 at 10:39:35.
Reply With Quote