Subiect: Despre pecete
View Single Post
  #530  
Vechi 23.02.2016, 10:54:13
crinrin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de dobrin7m Vezi mesajul
scopul meu aici a fost sa atentionez despre ispitirea prin tehnica, si massmedia, plus influentele sincretiste ce impinge omul spre necredinta si doi, sa spun ca pecetea fiarei este necredinta care pecetluieste nevazut, iar atunci cand vor face un card cu cip comun si pentru sanatate , si pentru identitate si pentru finante, caci se va face,atunci va fi un timp scurt pana il vor vrea implantat. ori acceptarea implantarii sa stiti ca este doar un gest de necredinta si atat. asta e tot.
eu va spun ce va fi nu ce este. si o spun si preoti , si calugari si duhovnici chiar daca noi ascultam doar tabara cealalta.
Nu stiu de ce ai indulcit putin mesajul spunand ca acceptarea implantarii cipului este doar un gest de necredinta si atat. Este lepadare! Una este necredinta si alta este lepadarea. Si acum facem multe fapte de necredinta, dar nu ne-am lepadat de Hristos.

Avem nevoie de rugaciune catre Dumnezeu ca sa ne luminam, intarim si sa ne hranim. Si sa nu uitam de propriul nostru sfarsit ca pe acesta sigur il vom prinde!