View Single Post
  #9  
Vechi 30.09.2010, 13:58:33
0rtodoxia 0rtodoxia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 21.09.2010
Mesaje: 97
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Mi se pare ca gresesti. Daca ucizi pe cineva in autoaparare sau sarind in apararea familiei tale o faci chiar cu bucurie, fara nici o mustrare de constiinta sau ura!

Ca urmare Dumnezeu te va primi cu bratele deschise ca pe un adevarat erou!
.. of of Andrei, Andrei.. te citesc .. deja m-am obisnuit din pacate.. Andrei-erezie.. ca un ceas, nu ratezi niciun prilej, oricat de stupid si de aberant ar fi.. in ce Evanghelie ai auzit tu indemnul asta sa omori in autoaparare? este impoytriva a tot ce inseamna esenta credintei noastre! iubirea de vrajmasi Andrei! iarta-i Doamne, of, of, Andrei.. esti tu suparat dintr-o cauza.. ai fost batut sau abuzat cand erai mic, poate ai uitat.. poate se certau des ai tai.. poate nu te-au iubit.. incearca sa intri in sufletul tau sincer si sa ierti.. renunta la premiza ca nu esti inselat caci esti Andrei.. iarta-ne, poti ignora ce spun si poti continua sa gandesti asa razvratit si eretic, caci esti suparat si stie sufletul tau de ce.. vezi tu, oamenii inselati sunt foarte siguri pe ei si se simt bine.. indoiala Andrei, indoiala e semnul sanatatii duhovnicesti.. si odata cu aceasta cugetare smerita vin si celelalte.. si nu vei mai gandi asa pe dos.. toate.. pare rau.. nu am destul dragoste ca sa ti-o spun mai voalat..rog pe toti sa se roage pentru Andrei sa se cunoasca pe sine.. Doamne, lumineaza si mangaie sufletul lui andrei.. Doamne ajuta!
Reply With Quote