Subiect: Partener ateu
View Single Post
  #70  
Vechi 23.03.2011, 16:29:50
FiulRisipitor's Avatar
FiulRisipitor FiulRisipitor is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 657
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru FiulRisipitor
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Melissa Vezi mesajul
In general,pentru fiecare individ in parte, starea de normalitate o da firescul lui.
Atunci pe ce baza consideri ca nu e o stare de normaliate?

Citat:
În prealabil postat de Melissa Vezi mesajul
Dar asta nu inseamna ca daca Ion mananca la micul dejun o omleta de 20 de oua, nu pot sesiza de pe margine ca e o stare de anormalitate.Desi lui,i se pare firesc .
Am avut un coleg care manca minim 10 oua la o masa, si noua ni se parea anormal dar lui ii era bine. Eu spre exemplu pana pe la varsta de 12 ani mancam 250 - 300 grame zahar brut pe zi, in afara de alte dulciuri - multumesc lui Dumnezeu sunt inca bine sanatos si la 1,8 m nu am decat 72 kg (cu zaharul mai usor de cand am descoperit mierea dar de prajituri nu ma las ). Evident parintilor si doctorilor li se parea anormal.

Vlad nu a spus decat ca si-ar dori sa fie mult mai aproape de Dumnezeu asa cum faceau cei doi prin rugaciune. Nu vad nimic anormal, pentru ca Dumnezeu in excess nu este acelasi lucru ca oua sau dulciuri in excess.
__________________
"În zadar se numește creștin acela, care nu are dovadă sensibilă că Harul lui Dumnezeu sălășluiește în el" - Sf. Simeon Noul Teolog
Reply With Quote