View Single Post
  #8  
Vechi 03.09.2011, 12:56:59
ioanna's Avatar
ioanna ioanna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.494
Implicit

Citat:
În prealabil postat de fallen Vezi mesajul
Foarte frumos! Ioana, de unde stii toate astea?
Andrei Plesu- "Despre ingeri". Chiar merita sa o citesti, e o abordare teologica si filosofica. Eu nu-s adepta cititului online, imi place sa simt fosnetul foii si mirosul ei, insa daca nu te deranjeaza, acceseaza linkul pe care l-am postat si poti downloada cartea sa.

Sa citesti si cartea recomandata de Mihai, cea scrisa de Principesa Ileana a Romaniei. Ca fapt divers, Plesu incepe cu "vreau sa va spun ca eu n-am vazut niciodata un inger", in timp ce Principesa Ileana (Maica Alexandra) marturiseste de la inceput " cand aveam sapte ani am vazut ingeri". Nu-ti spun mai multe :)

Citat:
Deasemeni, altii (mai "saracicu duhul", probabil) cred ca daca fac rele, se vor transforma in draci si vor face rau si dupa ce vor muri, cred ca daca ajung in rai se vor plictisi, pe cand in iad vor face ce le-a pllacut toata viata, nu realizeaza ca vor fi niste victime
S-au uitat prea mult la filme. La cat de extatic e prezentat Paradisul in cinematografie, e clar ca si eu optez , daca nu pentru Iad, macar pentru Purgatoriul catolicilor

Last edited by ioanna; 03.09.2011 at 16:41:35.
Reply With Quote