View Single Post
  #44  
Vechi 26.02.2012, 19:26:12
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ucenic Vezi mesajul
Eu nu vorbesc de lipsa de respect. Am si mentionat: "Cui merita cinstea, dati-i cinstea". Si nici de lipsa iubire fata de parintii trupesti. Cum de ati ajuns la asemenea concluzie?
Ce vreau sa spun este sa va uitati mai bine la invatatura lui Iisus, si in cuvant si in fapta. Ca Invatator, ca Mantuitor, ca Fiu de Dumnezeu a umblat smerit printre oameni, nu a cautat Slava Lui si a ramas tot timpul in ascultare de Tatal. Odata a fost abordat: "Bunule Invatator" - si cum a reactionat Cuvantul Intrupat, Unsul lui Dumnezeu??? A intins el oare mana ca sa-i fie sarutata? El, Dumnezeul tuturor inceputurilor? O, nu... ci plin de smerenie il corecteaza pe acela spunand: "Pentru ce ma numesti bun? Bun e Unul, Dumnezeu!"

Cine are urechi de auzit, sa auda.
Ucenic
E dreptul tau sa ai ce fel de opinii doresti despre ceea ce este scris.De asta ti-ai ales alta cale si iti doresc succes. Dar nu e normal sa arunci cuvinte de genul farisei, mai ales tu care promovezi iubirea.Asta e ceea ce vroiam sa-ti spun.Totusi "fariseii" astia au o traditie de 2000 de ani in spate si milioane de mucenici.
Despre restul poti discuta cu cei care stiu ceva mai mult decat mine si sant destui.Eu doar am vrut sa-ti atrag atentia sa nu deraiezi ...din prea multa dragoste.
Reply With Quote