View Single Post
  #77  
Vechi 24.05.2017, 10:42:06
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Ma bucur si eu sa te gasesc tot aici Johnny :)
Mai ales ma bucur ca postezi lucruri folositoare si nu te lasi antrenat in scandaluri.

Viitorul umanitatii arata...urat!
Prin US oamenii sunt chiar mandri ca sunt autisti,neintelesi si singuri-cuc.
Am intrat si eu de curiozitate intr-un club de introverti ca sa vad ce invart pe acolo si e de groaza!
O gramada de tineri pe pastile si tratamente; oameni care nu pot dormi noaptea,care nu pot iesi in lume,care nu suporta sa vorbeasca cu alti oameni,care viseaza sa fie serviti si asistati de roboti,nu intampinati de o fiinta umana.
Sunt mandri de asta, oscileaza fie intre groaza, fie intre scarba de a fi in comunitate. Vorbim doar de prezenta oamenilor in jur, prietenia,intimitatea este deja ceva deplasat la acesti oameni.

Oare cine sunt ei, de unde au aparut si cum vor schimba lumea?

In Japonia sunt deja roboti care servesc in restaurante iar in NY este un restaurant(tot de inspiratie japoneza) unde nu te serveste nimeni; fiecare client intra intr-o camaruta care are la capat un ghiseu mascat prin care nu se vede cine este dincolo. Acolo incercuiesti un menu cu ce iti doresti,deschizi ghiseul ,cineva nevazut ia comanda si tot asa nevazut iti aduce si mancarea. Idea nu este atat de mult servitul ci prezenta altor oameni care ii stanjenesc pe acestia si le reduc sansele de a iesi din casa sa manance; camarutele sunt doar pt 1 client.

Asemenea exemple extreme sunt pe placul multora si nu-si ascund admiratia pt a se populariza localurile de acest gen cat mai rapid.
Parintele Chifan spunea ca este inceputul bolii mintale sa fi printre oameni iar tu sa te simti singur.
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote