View Single Post
  #3  
Vechi 04.07.2012, 11:46:22
adimirea
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Reformulat si exprimat mai sintetic, as zice ca din pacate modelul crestin al barbatului sau al femeii nu cred ca mai sunt asa de unanim acceptate de o societate din ce in ce mai pacatoasa si vulgara, unde altele incep sa fie standardele "normale"...

Cred ca daca s-ar face un sondaj de opinie despre ce inseamna sa fii un "barbat adevarat" raspunsurile ne-ar putea soca. Daca la fete se mai accepta cumintenia si bunatatea, blandetea, etc, ei bine, presiunea pe un baiat este mult mai mare spre a fi un nesimtit, idiot, golan, etc, asta i se cere de la societate, unii ar putea spune ca exagerez insa am simtit aceasta presiune toata adolescenta si tineretea ( vorbesc de parca acum la 28 de ani as fi un mos :)) ); iar in ziua de azi fata de atunci cand am facut eu liceul, lucrurile sunt si mai rele.
Barbat adevarat nu ar trebui sa aibe nimic de-a face cu: betiv, curvar, prost, animalic, si asa mai departe. Din pacate tind sa cred ca pentru multi, cam are...

Am auzit de prea multe ori aceste idei ca sa fie o simpla exagerare din partea mea.
Sunt sigur ca toti stiu despre ce vorbesc, si despre au auzit de "Mie imi plac baietii rai, este ceva fascinant la ei, <inserati stupizenii de femei complexate aici>"

Last edited by adimirea; 04.07.2012 at 12:03:34.
Reply With Quote