View Single Post
  #157  
Vechi 21.03.2014, 08:09:33
Corinusha's Avatar
Corinusha Corinusha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2009
Locație: Mures
Mesaje: 1.231
Implicit

Nu mai, barbatii n-au nici o treaba, ca doar nu ei avorteaza.
Toate se pun in carca femeii, ca doar femile conep copiii singure. Nu fratilor, voi nu va ganditi ca femeia poate face avortul ca altfel o araseste sotul/concubinul/orice ar fi el si ca femeia aia nu se poate intretine pe sine plus un copil. Nuuu, la voi automat, toate femeile cre fac avort sunt bagate in aceeasi oala. Da, sunt femei pentru cre avortul e practic metoda contraceptiva, dar sunt si cele de la polul opus care nu au incotro sau risca sa moara sau mai stiu eu ce. Nu, nu e o scuza, dar nici nu trebuie bagate in cceasi oala cu cele care fac avortul de..."fashion" sau mai tiu eu ce...

Biserica ar vrea ca in cuplu sa nu se foloseasca metode contraceptive, dar nu se gandeste ca poate oamenii nu-si permit sa creasca 5-6-7-8-9 copii si solutia nu e sa se infraneze DOAR pentru motivul asta; exista riscul ca, casnicia, sa se estrame din cauza asta. Sunt enorm de multe lucruri de luat in considerare cand vine vorba de subiectul cuplu, copii, infranare, avorturi; nu e totul asa simplu cum pare la prima vedere.

In opinia mea, total neortodoxa, femeile ar trebui sa invete sa se protejeze; in modul acesta, nu mai face avort. Din doua rele, macar sa il aleaga pe cel mai mic.
Reply With Quote